Agenda de lucru a prefectului

AGENDA PREFECT

Săptămâna 16.03-20.03.2020

Luni, 16.03.2020

14.00-Ședință operativă

Activități curente

Marți, 17.03.2020

Activități curente

Miercuri, 18.03.2020

09.00-Comisia mixtă de rechiziții

Activități curente

Joi, 19.03.2020

Activități curente

Vineri, 20.03.2020

Activități curente

Săptămâna 09.03-13.03.2020

Luni, 09.03.2020

09.00-Ședință operativă

Activități curente

Marți, 10.03.2020

Deplasare instituții-Universitatea Valahia din Târgoviște

Activități curente

Miercuri, 11.03.2020

Ședință CJSU

Activități curente

Joi, 12.03.2020

Deplasare la instituțiile deconcentrate

Activități curente

Vineri, 13.03.2020

Activități curente

 

Săptămâna 02.03-06.03.2020

Luni, 02.03.2020

09.00-Ședință operativă

Activități curente

Marți, 03.03.2020

11.00-Evaluare activitate MAI în sistem videoconferință

Activități curente

Miercuri, 04.03.2020

Deplasare la instituțiile deconcentrate

Activități curente

Joi, 05.03.2020

Deplasare la instituțiile deconcentrate

Activități curente

Vineri, 06.03.2020

Deplasare la UAT

Activități curente

Săptămâna 24.02-28.02.2020

Luni, 24.02.2020

09.00-Ședință operativă

15.00-Întâlnire de lucru-măsuri de prevenire Coronavirus

Marți, 25.02.2020

10.00-Audiențe

Activități curente

Miercuri, 26.02.2020

10.00-Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

Activități curente

Joi, 27.02.2020

10.00-Ședință de fond funciar

Activități curente

Vineri, 28.02.2020

10.00-Ședința Colegiului Prefectural

Activități curente

Săptămâna 17.02-21.02.2020

Luni, 17.02.2020

09.00-Ședință operativă

13.00-Participare la ședința CJD

Marți, 18.02.2020

Deplasare deconcentrate

Activități curente

Miercuri, 19.02.2020

12.00-Ședința GLM

Activități curente

Joi, 20.02.2020

Deplasare deconcentrate

Activități curente

Vineri, 21.02.2020

10.00-Ședința Comisiei de Dialog Social

Activități curente

Săptămâna 17.02-21.02.2020

Luni, 17.02.2020

09.00-Ședință operativă

13.00-Participare la ședința CJD

Marți, 18.02.2020

Deplasare deconcentrate

Activități curente

Miercuri, 19.02.2020

12.00-Ședința GLM

Activități curente

Joi, 20.02.2020

Deplasare deconcentrate

Activități curente

Vineri, 21.02.2020

10.00-Ședința Comisiei de Dialog Social

Activități curente

 

Săptămâna 10.02-14.02.2020

Luni, 10.02.2020

09.00-Ședință operativă

15.00-Participare la ședință CNSU in sistem videoconferință

Marți, 11.02.2020

Activități curente

Miercuri, 12.02.2020

Activități curente

Joi, 13.02.2020

Activități curente

Vineri, 14.02.2020

Activități curente

Săptămâna 03.02-07.02.2020

Luni, 03.02.2020

09.00-Ședință operativă

Activități curente

Marți, 04.02.2020

Deplasare – instituții deconcentrate

Activități curente

Miercuri, 05.02.2020

Deplasare – UAT-uri

Activități curente

Joi, 06.02.2020

Deplasare-instituții deconcentrate

Activități curente

Vineri, 07.02.2020

Deplasare – UAT-uri

Activități curente

Săptămâna 27.01-31.01.2020

Luni, 27.01.2020

09.00-Ședință operativă

Activități curente

Marți, 28.01.2020

10.00-Audiențe

Miercuri, 29.01.2020

10.00-Ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

13.00-Ședință Consiliul Județean Dâmbovița

Joi, 30.01.2020

10.00-Evaluare activitate IPJ Dâmbovița

Activități curente

Vineri, 31.01.2020

10.00-Ședința Colegiului Prefectural

Săptămâna 20.01-24.01.2020

Luni, 20.01.2020

09.00-Ședință de lucru internă

Marți, 21.01.2020

09.00-Participare Evaluare activitate ISU și Comitet Județean pentru Situații de Urgență Dâmbovița

Miercuri, 22.01.2020

10.00- Participare Evaluare activitate Inspectoratul Județean de Jandarmi

Joi, 23.01.2020

10.00-Ședință fond funciar

Vineri, 24.01.2020

11.00-Participare festivitate dedicată Zilei Unirii

Săptămâna 13.01-17.01.2020

Deplasări zilnice la UAT și instituțiile deconcentrate

Luni, 13.01.2020

14.00-Ședință CLCB

Marți, 14.01.2020

10.00-Invitație Evaluare activitate CPPCJ Ochiuri

Vineri, 17.01.2020

09.00-Ședință GLM

Săptămâna 09.12-13.12.2019

Miercuri, 11.11.2019

12.00-Ședința CJD

Joi, 12.12.2019

13.15 – Ședința CLCB

Săptămâna 25.11-29.11.2019

Prefect

Miercuri, 27.11.2019

11.00-Ședința CLCB

Vineri, 29.11.2019

10.00-Ședința Colegiului Prefectural

Săptămâna 18.11-22.11.2019

Marți, 19.11.2019

14.00-Ședință CJD

Miercuri, 20.11.2019

10.00-Ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

Joi, 21.11.2019

10.00-Audiențe

Săptămâna 11.11-15.11.2019

Joi, 14.11.2019

09.00-Ședință SCIM

18.30- Invitație Topul Firmelor

Vineri, 15.11.2019

09.45Ședință CLCB

10.00-Ședință CJSU

Săptămâna 04.11-08.11.2019

Marți, 05.11.2019

09.00-Comisia mixtă de rechiziții

Miercuri, 06.11.2019

09.00-16.00- Participare la instruirea președinților, a locțiitorilor și a operatorilor de calculator care vor participa la alegerile pentru Președintele României din anul 2019

 

Săptămâna 28.10-01.11.2019

Marți, 29.10.2019

10.00-Ședință Fond Funciar

Joi, 31.10.2019

10.00-Ședința Colegiului Prefectural

Săptămâna 22.10 – 25.10.2019

Marți, 22.10.2019

10.00-Audiențe

Vineri, 25.10.2019

Participare activități Ziua Armatei

Săptămâna 07.10-11.10.2019

Vineri,  11 octombrie 2019

10.00-Instruirea primarilor privind atribuțiile ce le revin în organizarea alegerilor prezidențiale 2019

Săptămâna 23.09-27.09.2019

Miercuri,  25  septembrie  2019

Întâlnire de lucru cu prefecții -Harghita

Joi, 26  septembrie 2019

Întâlnire de lucru cu prefecții-Harghita

Vineri, 27  septembrie 2019

Întâlnire de lucru cu prefecții -Harghita

Săptămâna 09.09-13.09.2019

Luni, 9 septembrie 2019

Deplasare în teritoriu, verificare stadiul pregătirii începerii anului școlar: Găești, Crângurile, Cornățelu, Văleni Dâmbovița, Sălcioara

Marți, 10  septembrie 2019

12.00-Ședință CLCB

Miercuri,  11  septembrie  2019

Joi,12  septembrie 2019

Vineri, 13  septembrie 2019

10.00-Participare la festivitate-Ziua Pompierilor

Săptămâna 02.09-06.09.2019

Luni, 2 septembrie 2019

Deplasare în teritoriu: Perșinari

14.00-Ședința Centrului Local de Combatere a Bolilor

Marți, 3  septembrie 2019

Deplasare in teritoriu pentru verificarea stadiului pregătirii începerii anului școlar: Găești, Crângurile

Miercuri,  4  septembrie  2019

Tragerea la sorți a Președintelui Biroului Electoral Județean la Alegerile pentru Președintele României din anul 2019

Săptămâna 26.08-30.08.2019

Luni, 26 august 2019

Deplasare în teritoriu: Văcărești, Găești, Crângurile

Marți, 27  august  2019

Deplasare în teritoriu: Ciocănești, Poiana

Joi, 29 august 2019

Ședința Comitetul Local de Combatere a Bolilor

Vineri, 30 august 2019

10.00 : Ședința Colegiului Prefectural

Săptămâna 15.07.2019-19.07.2019

Vineri, 19 iulie 2019

18.30-Ședință CJD

11.00 – Ședință de fond funciar.

Săptămâna 08.07.2019-12.07.2019

Miercuri, 10  iulie 2019 – 09.00 Centrul local de combatere a bolilor (animale)

Joi, 11 iunie 2019 – 10.00 – Ședința Comisiei de Dialog Social

Săptămâna 24.06.2019-28.06.2019

Marți, 25 iunie 2019

10.00-Audiențe

Miercuri,  26 iunie 2019

10.00-Activități specifice Zilei Drapelului Național

Joi, 27 iunie 2019

10.00-Ședință de fond funciar

Vineri, 28 iunie 2019

10.00-Ședința Colegiului Prefectural

Săptămâna 17.06.2019-21.06.2019

Miercuri, 19  iunie  2019

09.30-Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

Săptămâna 10.06.2019-14.06.2019

Marți, 11 iunie 2019

12.00-Ședință Comitet Județean pentru Situații de Urgență

Săptămâna 27.05.2019 – 31.05.2019

Joi, 30 mai 2019

10.00-Ședința Colegiului Prefectural

Săptămâna 20.05.2019 – 24.05.2019

Marți, 21 mai 2019 – 10.00 – Audiențe

Miercuri, 22 mai 2019 – 10.00 – Instruire președinți și locțiitori ai birourilor electorale ale secțiilor de votare

Săptămâna 13.05.2019-17.05.2019

Vineri, 17 mai 2019

14.00-Ședință CJD

Săptămâna 22.04.2019 – 25.04.2019

Marți, 23 aprilie 2019

10.00-Audiențe

11.00- Ziua Veteranilor de război

Miercuri, 24  aprilie  2019

09.00-Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

10.00-Ședință de fond funciar

Joi, 25  aprilie  2019

10.00-Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 26 aprilie 2019

Zi liberă legală

Săptămâna 15.04.2019-19.04.2019

Marți, 16 aprilie 2019

12:00 – Videoconferinta pe tema fondurilor europene nerambursabile

Joi, 18 aprilie 2019

10:00 Sedinta CJD

Săptămâna 01.04.2019-05.04.2019

Marți, 2 aprilie 2019

10.00-Ședința Comisiei tehnice centrale – în sistem videoconferință – pentru coordonarea activităților de organizare a alegerilor pentru membrii României în Parlamentul European în anul 2019

Săptămâna 25.03.2019-29.03.2019

Luni, 25 martie 2019

12:00 Ziua Politiei Romane

Joi, 28 martie 2019

10:00 Sedinta fond funciar

12:00 Sedinta publica la Tribunalul Dambovita – tragere la sorti a judecatorilor ce vor face parte din BEJ

Vineri, 29 martie 2019

10:00 Sedinta Colegiul Prefectural

Săptămâna 18.03.2019-22.03.2019
Marți, 19 martie 2019
10.00-Audiențe
Miercuri, 20 martie 2019
10.00-Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice
Joi, 21 martie 2019
09.30 –Instruirea primarilor cu privire la sarcinile ce le revin în organizarea alegerilor pentru membrii din România în Parlamentul European din anul 2019
Vineri, 22 martie 2019
09.00-Comisia de rechiziții
Săptămâna 11.03.2019-15.03.2019
Luni, 11 martie 2019
Întâlnire de lucru pe teme de interes rezultate din activitatea prefectului și a instituției prefectului
Marți, 12 martie 2019
Întâlnire de lucru pe teme de interes rezultate din activitatea prefectului și a instituției prefectului
Joi, 14 martie 2019
14.00-Ședința Consiliului Județean Dâmbovița
Săptămâna 04.03.2019-08.03.2019
Joi, 07 martie 2019
10.00 – Ședința Comisiei de fond funciar
Vineri, 8 martie 2019
10.00-Ședința Comisiei de Dialog Social
Săptămâna 25.02.2019-01.03.2019
Joi, 28 februarie 2019
10.00 – Ședința Colegiului Prefectural
Săptămâna 18.02.2019-22.02.2019
Miercuri, 20 februarie 2019
09.30 – Ședință Comitetul Consultativ de Dialog Civic
10.00 – Audiențe
Săptămâna 28.01.2019-01.02.2019
Marți, 29.01.2019
14.00 – Sedinta CJD Dambovita
Miercuri, 30.01.2019
Deplasare în teritoriu – probleme de fond funciar
Joi, 31.01.2019
Deplasare în teritoriu – probleme de fond funciar
Vineri, 01.02.2019
Deplasare teritoriu – probleme semnalate în cadrul audiențelor lunare(Iedera)
Săptămâna 21.01.2019-25.01.2019
Luni, 21 ianuarie 2019
10.00 – Ședința Comitetului Consulativ de Dialog Civic
Marți, 22.01.2019
10.00 – Audiențe
Miercuri, 23.01.2019
10.00-Bilant – Inspectoratul Județean de Jandarmi Dâmbovița
Joi, 24.01.2019
11.00 – Ziua Unirii Principatelor Române
Săptămâna 17.12-22.12.2018
Marți, 18.12.2018
10.00 – Audiențe
Miercuri, 19.12.2018
10.00-Comitetul Consultativ de Dialog Civic
Joi, 20.12.2018
10.00 – Ședința Comisiei de Dialog Social
Sâmbătă, 22.12.2018
12.00 – Ceremonie dedicată Zilei Victoriei Revoluției și Libertății
Joi, 13.12.2018
10.00 – Ședința Comisiei județene de fond funciar
12.00 – Ședință ATOP
Vineri, 14.12.2018
12.00 – Ședință ATOP
Săptămâna 26.11-30.11.2018
Luni, 26.11.2018
Marți, 27.11.2018
Miercuri, 28.11.2018
Joi, 29.11.2018
10.00 – Ședința Colegiului Prefectural
Săptămâna 19.11-23.11.2018
Luni, 19.11.2018
11.00-Ședința Comisiei de Dialog Social
Marți, 20.11.2018
10.00-Audiențe
14.00-Ședința ordinară a Consiliului Județean Dâmbovița
Miercuri, 21.11.2018
10.00-Comitetul Consultativ de Dialog Civic
Joi, 22.11.2018
10.00-Ședință fond funciar
Săptămâna 12.11-16.11.2018
Miercuri, 14.11.2018
11.00- Sedinta Centrului Local de Combatere a Bolilor

Joi, 15.11.2018
09.00-Sedinta CJSU
Săptămâna 22.10-26.10.2018
Marți, 23.10.2018
Ora 10:00 – Audiențe
Miercuri, 24.10.2018
Ora 10.00 – Ședința Persoanelor Vârstnice
Joi, 25.10.2018
Ora 09.00 – Participare ceremonie cu depuneri de coroane – Ziua Armatei
Ora 11.00 – Participare ceremonie cu prezentarea de alocuțiuni – Ziua Armatei
Vineri, 26.10.2018
Ora 09.00 – Comisia mixtă de rechiziții
Ora 10.00 – Colegiul Prefectural
Săptămâna 15.10-19.10.2018
Marți, 16.10.2018
Ora 14:00 – Ședință extraordinară a Consiliului Județean Dâmbovița
Săptămâna 01.10-05.10.2018
Marți, 02.10.2018
Ora 10:00 – Participare la instruirea președinților Birourilor Electorale ale Secțiilor de Votare
Miercuri, 03.10.2018
Ora 10.00 – Participare la instruirea personalului care asigura paza la Birourile Electorale ale Secțiilor de Votare
Săptămâna 24.09-28.09.2018
Luni, 24.09.2018
Ora 13:00 – Participare la ședința Centrului Local de Combatere a Bolilor
Marți, 25.09.2018
Ora 13:00 – Participare la ședința ordinară a Consiliului Județean Dâmbovița
Miercuri, 26.09.2018
Ora 10:00 – Participare la ședința Comisiei Județene pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor Dâmbovița
Vineri, 28.09.2018
Ora 10:00 – Participare la ședința Colegiului Prefectural
Săptămâna 17.09-21.09.2018
Marți, 18.09.2018
Ora 10:00 – Audiențe
Joi, 20.09.2018
Ora 11.00 – Tragerea la sorți a președintelui BECJ Dâmbovița
Vineri, 21.09.2018
Ora 11 – Ședința Comisiei tehnice județene
Săptămâna 10.09-14.09.2018
Marți, 11.09.2018
Ora 14:00 – Întâlnire cu reprezentanții Ministerului pentru Românii de Pretutindeni
Joi, 13.09.2018
Ora 10:00 – Participare la activitățile prilejuite de Ziua Pompierilor
Săptămâna 03.09-07.09.2018
Miercuri, 03.09.2018
Ora 10:00 – Participare la ședința Consiliului Consultativ al Persoanelor Vârstnice
Săptămâna 27.08-31.08.2018
Luni, 27.08.2018
Ora 13:30 – Participare la ședința Comitetului Județean pentru Situații de Urgență
Ora 14:00 –Participare la ședința ordinară a Consiliului Județean Dâmbovița
Miercuri, 29.08.2018
Ora 10:00 – Participare la ședința Comisiei de Dialog Social
Vineri, 31.08.2018
Ora 10:00 – Participare la Ședința Colegiului Prefectural
Săptămâna 20.08-24.08.2018
Luni, 20.08.2018
Ora 10:00 –Participare la ședința Comitetului Județean pentru Situații de Urgență
Miercuri, 22.08.2018
Ora 10:00 – Participare la ședința Consiliului Consultativ al Persoanelor Vârstnice
Săptămâna 16.07-20.07.2018
Luni 16.07.2018
• deplasare în orașul Pucioasa și în comuna Vișinești pentru a constata și evalua pagubele în urma inundațiilor;
Miercuri 18.07.2018
• ora 10:00 – Program de audiențe sala Mihai Viteazu
Vineri 20.07.2018
• ora 10:00 Ședință – Centrul Local de Combatere a Bolilor (de origine animală).
Săptămâna 09.07-13.07.2018
Marți, 10.07.2018
Ora 08:00 – Participare la Ședința extraordinară a Consiliului județean Dâmbovița
Ora 16:00 – Ședința Comitetului Județean pentru Situații de Urgență
Joi, 12.07.2018
Ora 09:00 – Participare la întâlnirea cu Ministrul Economiei
Săptămâna 02.07-06.07.2018
Luni 02.07.2018
Ora 17:30 – Videoconferință
Marti 03.07.2018
Ora 10:30 – Sedinta (C.J.S.U.) Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta.
Vineri 06.07.2018
Ora 08:00 – Participare la Şedinţa Extraordinară a Consiliului Judeţean Dâmboviţa
Săptămâna 25.06-29.06.2018
Luni 25.06.2018
Ora 14:00 – Participare sedinta CJD – Sala Mare
Marti 26.06.2018
Ora 09:30 – Participare la Ziua drapelului National, Piata Tricolorului nr.1 .
Miercuri 27.06.2018
Ora 10:00 – Participare la Sedinta Lunara de Fond Funciar.
Vineri 29.06.2018 ora 10:00 – Participare la sedinta Colegiul Prefectural.
Săptămâna 18.06-22.06.2018
Luni, 18.06.2018
Ora 15:30 – Participare la Ceremonia oficială de deschidere a Exercițiului Comprehensiv Carpathians Blueshield 2018 în cadrul proiectului Antrenamentul Serviciilor de Poliție din Uniunea Europeană II – EUPST II (Eveniment organizat de către Inspectoratul General al Jandarmeriei Române, Centrul de Perfecționare a Pregătirii Cadrelor Jandarmi Ochiuri)
Miercuri, 20.06.2018
Ora 10:00 – Participare la Ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice
Joi, 21.06.2018
Ora 10:00 – Participare la Audiențele lunare
Saptămâna 29.05 – 31.05.2018
MIERCURI 30.05.2018
Ora 08.15.00, Participare la Şedinţa Extraordinară a Consiliului Judeţean Dâmboviţa – Sala Unirii
Ora 10.00 Participare la Şedinţa Comisiei Judeţene de Fond Funciar – Sala Mihai Viteazu
Ora 11.30 Participare la Şedinţa Festivă a Senatului Universităţii Valahia, Campus Universitar, Corp B.
JOI 31.05.2018
Ora 09.15, Participare la întâlnirea cu Ministrul Turismului
Saptămâna 29.05 – 31.05.2018
MIERCURI 30.05.2018
• Ora 08.15.00, Participare la Şedinţa Extraordinară a Consiliului Judeţean Dâmboviţa – Sala UniriiOra 10.00 Participare la Şedinţa Comisiei Judeţene de Fond Funciar – Sala Mihai ViteazuOra 11.30 Participare la Şedinţa Festivă a Senatului Universităţii Valahia, Campus Universitar, Corp B.
JOI 31.05.2018
• Ora 09.15, Participare la întâlnirea cu Ministrul Turismului
Saptămâna 21.05 – 25.05.2018
MARŢI 22.05.2018
• Ora 10.00, Participare la Audienţele lunare – Sala Mihai Viteazu, Instituţia Prefectului-Judeţul Dâmboviţa.
MIERCURI 23.05.2018
• Ora 10.00, Participare la Şedinţa Consiliului Consultativ al Persoanelor Vârstnice
VINERI 25.05.2018
• Ora 10.00, Şedinţa Colegiului Prefectural, Sala Unirii, Consiliul Judeţean Dâmboviţa.
Saptămâna 07.05 – 11.05.2018
Joi 10.05.2018
• Ora 10.00, Participare la conferinţa „Oportunităţi de finanţare în domeniul agriculturii şi dezvoltării rurale prin Programul Naţional de Dezvoltare Rurală 2014”, Centrul Internaţional de Conferinţe al Universităţii Valahia (Corpul K).
Vineri 11.05.2018
• Ora 11.00 – Participare la Simpozionul organizat de către Consiliul Judeţean Dâmboviţa şi Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Dâmboviţa, în parteneriat cu Arhiepiscopia Târgoviştei şi Crucea Roşie – Filiala Dâmboviţa, cu ocazia Zilei Internaţionale a Familiei.
Saptămâna 23.04 – 27.04.2018
Luni 23.04.2018
• Ora 11.00, Ziua Forţelor Terestre, Garnizoana Târgovişte.
Miercuri 25.04.2018
• Ora 10.00 – Participare la Şedinţa Consiliului Judeţean al Persoanelor Vârstnice, Instituţia Prefectului.
Vineri 27.04.2018
• Ora 10.00 – Ziua Rezervistului Militar, Cercul Militar Judeţean.
• Ora 11.00 – Participare la Colegiul Prefectural, sediul Instituţiei Prefectului, Sala Unirii.
Saptămâna 09.04 – 13.04.2018
Marţi 10.04.2018
• Ora 08.30, Deplasare în localităţile Moţăieni şi Fieni pentru constatarea terasamentului afectat, la linia CFR Pucioasa – Pietroşiţa
Joi, 12.04.2018 ora 10:00
• Participare la întâlnirea de informare privind „Programul Național de cadastru și carte Funciară” Sala Unirii a Consiliului Județean Dâmbovița.
Vineri 13.04.2018
• Ora 10.00 – Participare la Comisia Judeţeană pentru Implementarea Programului pentru Şcoli al României.
Saptămâna 02 – 06.04.2018
Luni 02.04.2018
• Ora 08.30, Participare la ședința extraordinară a CJSU
• Ora 14.00, Participare la întâlnirea cu reprezentanţii conducerii S.C. Aso Cromsteel S.A. Târgoviște şi cu parlamentari dâmboviţeni la solicitarea sindicatului societăţii.
Marți 03.04.2018
• Ora 10.45 – Participare la Adunarea Festivă dedicată Zilei Jandarmeriei Române , Corpul K al Universității Valahia.
Joi 05.04.2018
• Ora 10.00 Participare la Adunarea Generală a Filialei Dâmbovița a Asociației Cultul Eroilor , „Casa de Arme”
• Ora 10.30 – Participare la Cupa Jandarmeriei la Tir, CPPCJ Ochiuri
Saptămâna 26.03 – 30.03.2018
Miercuri 28.03.2018
• Ora 10.00 – Participare la Audienţele lunare
• Ora 11.00 – Participare la Şedinţa Comitetului de Bazin Argeş- Vedea (Sala Unirii)
Vineri 30.03.2018
• Ora 10.00 – Participare la Colegiul Prefectural (Sala Unirii)
Saptămâna 19.03 – 23.03.2018
Luni 19.03.2018
• ora 10.00 – 10.30 – Participare la şedinţa Comisiei Judeţene de Fond Funciar
• ora 11.00 – Deplasare în comuna Văleni Dâmboviţa pentru evaluarea situaţiei create de alunecarea de teren.
Miercuri 21.03.2018
• Ora 10.00 – Participare la Şedinţa Comitetului Consultativ de Dialog Social
Joi 22.03.2018
Participare la întâlnirea doamnei Prim Ministru Viorica Dăncilă cu reprezentanţii Consiliului Judeţean Dâmboviţa, primarii din judeţ, conducătorii instituţiilor deconcentrate, reprezentanţii mediului de afaceri. (Sala Unirii)
Vineri 23.03.2018
• Ora 9.00 – Participare la lucrările Comisiei Mixte de Rechiziţii
• Ora 10.00 – Participare la Festivitatea Sărbătoririi Zilei Poliţiei Române (Corpul K al Universităţii Valahia)
Saptămâna 12.03 – 17.03.2018
Joi 15.03.2018
• ora 9.00 – 16.00, Participare la „Romanian Save and Rescue Forum” (Palatul Parlamentului)
• Ora 16.00 – Ședința CJD (Sala Unirii)
Vineri 16 martie
• Ora 11.00 – Invitație la Adunarea Generală a Filialei Dâmbovița a Asociației Comunelor și Orașelor din România (ACOR)
Saptămâna 26.02 – 02.03.2018
• 26.02.2018 – Videoconferință (Avertizare Cod Galben și Cod Portocaliu)
Saptamana 15 – 19 ianuarie
• 27.02.2018 – Ședință CJSU
Săptămâna19 – 23 februarie
• 20 februarie
Ora 10.00 – Audiențe lunare Prefect
• 21 februarie
ora 10.00 – Comitetul Județean al Persoanelor Vârstnice
ora 12.00 – Comisia de Dialog Social
• 23 februarie
ora 10.00 – Ședința Comisiei Județene de Fond Funciar
Săptămâna 05 – 09 februarie
• 09 februarie – Întâlnire de lucru cu Viceprim-ministrul Graţiela Gavrilescu, Ministrul Mediului, Consiliul Județean Dâmbovița
Săptămâna12 – 16 februarie
• 14 februarie
ora 10.00 – Colegiul Prefectural, prezentare Raport evaluare Instituția Prefectului – Județul Dâmbovița
ora 13.15 – Videoconferință Inspectoratul Județean de Jandarmi Dâmbovița
ora 16.00 – Ședința Consiliului Județean Dâmbovița
• 16 februarie
ora 10.00 – Ședința Comisiei Județene de Fond Funciar
Săptămâna 22 – 26 ianuarie
• 22 ianuarie – Audiențele lunare cu persoane înscrise
• 23 ianuarie – Întâlnire Comitetul Județean al Persoanelor Vârstnice
• 24 ianuarie – Ceremonia militară dedicată Zilei Unirii Principatelor
• 25 ianuarie – ora 11.00, Bilanț Inspectoratul Județean de Poliție
• 25 ianuarie – 0ra 14.00, Sedința Consiliului Județean Dâmbovița
• 26 ianuarie – Ora 10.00, Colegiul Prefectural
• 26 ianuarie – Ora 11.00, Comisia de Dialog Social
Săptămâna 15 – 19 ianuarie
• 17 ianuarie – Videocoferință la sediul Instituției Prefectului – Avertizare Meteo
• 18 ianuarie, ora 09.30 – Videocoferință la sediul Instituției Prefectului – Avertizare Meteo
• 18 ianuarie, ora 10.00 – “Asigurarea utilităților energetice la dezvoltările economice ale județului” – Intalnire organizata in Sala Unirii a Consiliului Judetean Dambovita la care au participat alaturi de senatori, deputati si primari ai judetului, Presedintele Consiliului Judetean, Presedintele Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE), directori și reprezentanți ai Societății de Distribuție a Energiei Electrice Muntenia Nord, Gaz Sud Rețele SA și Premier Energy, senatori, deputați.
• 21 ianuarie – ora 20, Întrunirea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență
Săptămâna 08-12 ianuarie
• 9 ianuarie – Videocoferință la sediul Instituției Prefectului – Avertizare Meteo
Agenda Prefectului Săptămâna 18-22.12.2017
• 19.12.2017 – Audiențe
• 20.12.2017 – Consiliul Județean al Persoanelor Vârstnice – Videoconferinta
• 21.12.2017 – Participare la Sedinta Extraordinara a Consiliului Judetean Dambovita – Colegiul Prefectural – Videoconferinta
• 22.12.2017 – Ceremonia publică militară și religioasă – ZiuaVictoriei Revoluției Române și a Libertății
Agenda Prefectului Săptămâna 11-15.12.2017
• 12.12.2017 – Ședință C.J.D.
Agenda Prefectului Săptămâna 04-08.12.2017
• 07.12.2017 – Ședința Comisiei Județene de Fond Funciar
Agenda Prefectului Săptămâna 27.11- 01.12.2017
• 28.11.2017 – Audiențe
• 29.11.2017 – Colegiul Prefectural și Ședința C.J.S.U.
Agenda Prefectului Săptămâna 20 – 24.11.2017
• 22.11.2017 , ora 10.00 – Domnul Prefect, Jr. Jîjîie Antonel a participat la întâlnirea Consiliului Județean al Persoanelor Vârstnice.
• 23.11.2017, ora 13.00 – Domnul Prefect, Jr. Jîjîie Antonela participat la întâlnirea oficială cu Ambasadorul Irlandei în România, Excelența Sa, domnul Derek Feely.
• 24.11.2017, ora 9.30 – Domnul Prefect, Jr. Jîjîie Antonel, a participat la
ședința lunară a Consiliul Județean Dîmbovița.
Agenda Prefectului Saptamana 06 – 10.11.2017
• 06.11.2017 – Domnul Prefect, Jr. Jîjîie Antonel a participat alături de Ministrul Educației Naționale, Liviu Pop, la inaugurarea Grădiniței nr. 1 cu program normal și a Școlii cu cls. I-IV din satul Grozăvești, comuna Corbii Mari, fiind marcată cu această ocazie și finalizarea proiectului ce a vizat reabilitarea și modernizarea școlii și grădiniței cu program normal din Satu Nou.
• 07.11.2017 – Domnul Prefect, Jr. Jîjîie Antonel a participat la ședința de lucru prezidată de conducerea Ministerului Afacerilor Interne și a Ministerului Muncii și Justiției Sociale organizată în sistem videoconferință cu prefecții județelor și prefectul municipiului București.
• 10.11.2017 – Cu ocazia vizitei oficiale în județul Dâmbovița a Ambasadorului Germaniei la București, Excelența Sa, Cord Meier – Klodt, la invitația Președintelui Consiliului Județean Dâmbovița, domnul Prefect, Jr. Jîjîie Antonel a participat la întâlnirea organizată cu această ocazie, alături de board-ul Consiliului Județean Dâmbovița, conducerea Primăriei Târgoviște, parlamentari și lideri PSD, aleși locali, județeni și oameni de afaceri.